Strona internetowa i SEO, a sprzedażw Twojej firmie

Strona internetowa i SEO, a sprzedaż
w Twojej firmie

Wszyscy znamy słynne powiedzenie: “nie szata zdobi człowieka”. Jest w tym sporo racji. Niejednokrotnie osoba odrobinę biedniejsza, ubrana w zniszczone ubrania, będzie lepszym i dużo bardziej pomocnym człowiekiem, niż ta w markowych ciuchach za kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych.

Czy ta zasada sprawdza się także w przypadku firm i świadczonych przez nie usług?

Tutaj kwestia ta wygląda zgoła inaczej.

Weźmy najprostszy przykład. Idziemy ulicą i widzimy dwie pierogarnie obok siebie.

Pierwsza z nich wygląda ładnie i nowocześnie. W środku widać klimatyczny wystrój i wszechobecną czystość. Aż chce się jeść. Czujemy, że nawet jeśli pierogi nie będą najlepsze, to przynajmniej będą zrobione w czystej kuchni.

Zresztą jemy także oczami i czasami nawet wygląd talerza i sztućców definiuje to jak dobrze będzie smakował posiłek.

Druga pierogarnia jest kompletnym przeciwieństwem pierwszej. Do wejścia prowadzą rozlatujące się drzwi. W środku widzimy starą ladę, obdrapane ściany i stoliki pokryte ceratą z resztkami jedzenia po poprzednich klientach.

Pierwsze co w tym przypadku przychodzi na myśl to cena. Prawdopodobnie w tej ładniejszej będzie dużo wyższa.

No więc patrzymy:

 • brzydka pierogarnia: 10 zł za 10 pierogów
 • ładna pierogarnia: 15 zł za 10 pierogów

Hmm, aż 50% drożej za dokładnie to samo. Całkiem sporo. Niemniej jednak patrzymy smutnym i zniesmaczonym wzrokiem na ten nieład i brud w tańszej pierogarni, po czym wybieramy tę droższą. Przynajmniej będziemy czuć się w niej dobrze. Usprawiedliwiamy się: “dobra, to tylko 5 zł”.

Szczerze? Może się okazać, że pierogarnia z gorszym wystrojem jest tańsza i jednocześnie robi najlepsze pierogi na całym świecie. Co z tego? Nikt nie ma ochoty tego sprawdzać, bo odrzuca już pierwszym wrażeniem i większość osób nigdy się tego nie dowie.

Strona internetowa jest wizytówką Twojej firmy

Po tym nieco przydługim wstępie przejdźmy do tego co jest prawdziwym tematem tego wpisu.

Jak widzimy wizerunek naszej firmy odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Klienci są w stanie zapłacić znacznie więcej, nawet za gorsze usługi, tylko dlatego, że zrobili na nich lepsze pierwsze wrażenie.

Te same zasady tyczą się internetu. Co widzi osoba wchodząc na Twoją stronę internetową? Widzi ładną, nowoczesną i przejrzystą witrynę, czy 15 letni staroć z wyglądem jak Windows 95, którego nie jesteśmy w stanie obsługiwać na telefonach komórkowych? W dodatku w czasach kiedy większość stron w internecie przeglądamy właśnie na telefonie…

Często rozmawiając z klientami pytamy ich czy może nie chcieliby odświeżyć swojej strony internetowej. Niejednokrotnie odpowiadają nam: “Panie, nikt na tą stronę nie wchodzi” albo: “Panie, ja mam tyle klientów, że niepotrzebna mi strona”.

W obu przypadkach klienci popełniają błąd.

 1. Nikt nie wchodzi na stronę? To jakim cudem mogłem ją znaleźć na pierwszych stronach Google? 🙂
 2. Masz za dużo klientów? To najwyższy czas zatrudnić nowych ludzi i się rozwijać! Poczyniłeś tak trudny krok zakładając firmę i pozyskując “rzekomo” dużą ilość klientów żeby teraz osiąść na laurach i stanąć w miejscu? Trzeba działać póki czas, bo ani się obejrzysz, klienci zaczną ubywać, a Ty nie będziesz gotowy na pozyskiwanie nowych.

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach (SEO)

W pierwszej części tekstu podałem przykład dwóch pierogarni o różnym wyglądzie lokalu, jednak stojących obok siebie.

A jakby wyglądała sytuacja w momencie gdy ta brzydka pierogarnia będzie stała w centrum Krakowa, a druga (ta z ładnym wystrojem) w bocznej rzadko uczęszczanej uliczce?

Oczywiście, jak się domyślamy ta w lepszej lokalizacji zdobędzie większą ilość klientów, mimo znacznie gorszego wystroju.

W internecie istnieje również coś takiego jak lokalizacja, a dokładniej nazywamy to pozycjonowaniem.

W skrócie po wpisaniu w Google “pierogarnia kraków” – na pierwszej stronie wyskoczy kilka propozycji. Jest to nasze “centrum”.

Wszystkie kolejne strony Google to już obrzeża i nigdy nie wiadomo czy ktoś tam kiedykolwiek dotrze.

Co nam z bardzo ładnej i dobrze wykonanej strony, skoro nikt na nią nigdy nie wejdzie?

Pamiętaj, aby po stworzeniu nowej strony internetowej nie zostawiać jej samej sobie. Zainwestuj w usługę pozycjonowania tak, aby łatwo było Cię odnaleźć!

Jeżeli zależy Ci na czasie, to pomyśl również o reklamie Google Ads. Dzięki temu Twoja nowa strona znajdzie się na pierwszej stronie Google jeszcze w ten sam dzień, w którym powstała.

Nie bądź ignorantem!

Mamy XXI wiek. Cały świat kręci się wokół internetu. W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy bez odpowiednio przygotowanej strony internetowej to jak strzał w kolano.

Idź z duchem czasu i rozwijaj swój biznes w sieci nie szukając wymówek typu: “mam za dużo klientów”, bo ani się obejrzysz, a konkurencja Cię wygryzie i zostaniesz z niczym.

Taka jest niestety smutna prawda w dzisiejszym, tak szybko zmieniającym się świecie.

Autor: Marek Zygmunt

Podaj swój numer telefonu!
Oddzwonimy tak szybko
jak to tylko możliwe!

Skontaktuj się z nami!

Stworzymy idealne rozwiązanie dla Twojego budżetu!

 • Szacowany miesięczny budżet reklamowy:
 • Dziękujemy za wiadomość! Skontaktujemy się w ciągu 24h!

  Wypełnij poprawnie wszystkie pola.

 • Rynek 50
 • 40-123 Katowice
 • Ostrobramska 83
 • 04-175 Warszawa